Medová masáž

Medová masáž je velmi jemná relaxační metoda se silnými detoxikačními účinky. Medová masáž Vás dokáže uvolnit a očistit Vaši mysl i tělo od škodlivých látek a nahromaděných stresů nejen posledních dní. 

Medová masáž..........................600,- Kč/hod.

Úvodní kůra.....................................................cca 20 min.

Intenzívní kůra.................................................cca 60 min.
Anticelulitidní masáž stehen a hýždí........cca 40 min.

O co se jedná
Medová masáž je velmi jemná relaxační metoda masáže, která umí jemnou cestou zbavit naše tělo nahromaděných škodlivých látek. Již odedávna známé účinky medu v kombinaci se správnými kompresními hmaty pomáhají do hloubky očistit tělo od toxinů, vyčištění zanesené pokožky a jejímu prokrvení.

Jak masáž probíhá

Medová masáž probíhá zpravidla na zádech pacienta, jelikož se jedná o největší plochu vhodnou pro vstřebání medu a zároveň je zde ukrytoho nejvyšší množství reflexních zón. Jedná se o sled kompresních hmatů, které přispívají k aktivaci funkcí jednotlivých orgánů (játra, střeva, ledviny), které napomáhají rychlejší detoxikaci organismu. Vliv medu na ředění krve tento účinek masáže ještě urychluje.
Medovou masáž lze ovšem provádět i na jiných částech těla, např. stehnech a hýždích (anticelulitidní účinek), kloubech (pomáhá při artróze a revmatických onemocněních), obličeji (omlazení a vyhlazení pleti).
Med již v dávných dobách patřil k základnímu vybavení domácích lékáren, jelikož je zdrojem důležitých vitamínů a minerálů, čímž dokáže účině posilovat obranyschopnost organismu a zároveň spolehlivě ničí bakterie. Z těch nejvýznamnějších látek, které med obsahuje jmenujme vitamíny skupiny A, C, B, D, K a E, či minerální prvky jako například draslík, sodík, hořčík, železo, křemík, vápník a fosfor. Na medovou masáž používáme výhradně kvalitní domácí med z prověřených zdrojů.
Kompletní (intenzívní) medová masáž zad trvá obvykle 60 - 80 minut, zhruba týden před kompletní masáží doporučujeme podstoupit úvodní medovou masáž. Úvodní medová masáž trvá zhruba 20 minut a je určena k tomu, aby si klient ověřil, jaký účinek (viz. níže) bude mít masáž zrovna na něj. Jednotlivé masáže kloubů, stehen nebo hýždí trvají obvykle 20 - 30 minut. Masáž obličeje trvá cca 15 minut.

Účinky masáže
Medová masáž prospívá imunitnímu systému tím, že obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organizmu, čímž pomáhá předcházet civilizačním chorobám, případně zmírnit jejich průběh.
Díky vitamínům a minerálním látkám obsaženým v medu dochází nejen k hydrataci a regeneraci pokožky, ale i k regeneraci vnitřních orgánů těla.Po medové masáži se kromě úlevy od bolesti, příjemné únavy a uvolnění se mohou u klienta dostavit i nežádoucí krátkodobé doprovodné reakce. Zpravidla se jedná o začervenalé skrny na kůži či malé pupínky, mírná bolest hlavy, únava či naopak hyperaktivita, plačtivost. Tyto stavy nám ovšem dokazují, že medová masáž byla účinná.
Abychom dosáhli těch nejlepších účinků je vhodné medovou masáž opakovat alespoň jedenkrát za měsíc. V období akutních problémů můžeme pro zvýšení účinku zkrátit interval mezi masážemi na 2 dva týdny.

Pro koho je masáž určena?
Medová masáž je určena pro každého, kdo potřebuje zastavit a odpočinout si od dnešní uspěchané doby, zejména osoby trpící nějakou z tzv. "civilizačních chorob". Pokud trpíte nějakým z následujících problémů, je dobré zvážit možnost návštěvy našeho studia.

- Dlouhodobé stresové situace,
- bolesti hlavy a migrénové stavy,
- alergie,
- kožní problémy,
- problémy s usínáním a spánkem, nespavost,
- rýma a časté nachlazení
- zažívací potíže,
- revmatické onemocnění kloubů a svalů,
- celkové oslabení organismu,
- chronická únava.

Pro koho masáž není vhodná?
Medová masáž ale není vhodná pro všechny, v následujících případech medovou masáž nedoporučujeme:

- alergie na med,
- cukrovka,
- krvácivé choroby (např. Žaludeční vředy),
- oční choroby (zelený zákal, vysoký vnitrooční tlak),
- nádorová onemocnění,
- porušení kůže, štípance,
- infekční, horečnatá onemocnění a zánětlivá onemocnění,
- stavy po mrtvici,
- křečové žíly (platí pro masáž nohou)
- menstruace, těhotenství, 2 měsíce po porodu,
- selhávání ledvin.